Domaniç itfaiyesinden hayati uyarı

Domaniç Belediyesi İtfaiye ekipleri, ülkemizde son zamanlarda artan karbonmonoksit zehirlenmeleri konusunda halkı bilinçlendirmek amacıyla önemli uyarılarda bulundu. Özellikle lodoslu havalarda, sobalarda kömür yakılmaması ve evlerde bulunan havalandırmaların düzenli olarak kontrol edilip temizlenmesi konularına vurgu yapıldı.

Domaniç itfaiyesinden hayati uyarı

FACİAYI ENGELLEMEK ADINA BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Ekipler, soba ve kalorifer bacalarının düzenli bakım ve temizliğinin yapılmasının, karbonmonoksit zehirlenmelerini önlemede kritik bir rol oynadığını belirtiyor. Bu önlemler, hem bireylerin sağlığını korumak hem de olası faciayı engellemek adına büyük önem taşıyor.

ISITICI KULLANIMINA DİKKAT

Ayrıca, elektrikli ısıtıcıların kullanımına dikkat çekilen açıklamada, gece yatarken mutlaka kapatılması ve fişinin çıkarılması gerektiği vurgulandı. Elektrikli battaniyelerin de aynı şekilde kullanılmadığı zamanlarda fişinin çıkarılması, elektrikli cihazların olası arızalarına karşı alınacak basit önlemler arasında bulunuyor.

BASİT ÖNLEMLER HAYAT KURTARIR

Domaniç Belediye İtfaiyesi yetkilileri, bu tedbirlerin hayati önem taşıdığını ve herkesin bu konuda duyarlı olması gerektiğini belirterek,

“Güvenli bir yaşam için basit önlemleri almak, sevdiklerimizi korumak adına kritik bir rol oynar. Unutmayalım ki, önlem almak herkesin sorumluluğundadır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir