Başkan Ertürk’ten vefa örneği

Geçmişte Domaniç Belediye Başkanlığı yapan Belediye Başkanları ve ilçeye değer katanların isimler Parklarda ve caddelerde isimleri yaşatılacak.

Domaniç Belediye Başkanımız Sahvet Ertürk, vefa örneği göstererek ilçeye hizmet eden geçmiş dönem Belediye Başkanları ve İlçeye hizmet getirme noktasında yatırımlar getiren, ilçemize ahde vefa örneği gösteren isimlerinin unutulmaması adına park ve bahçeler başta olmak üzere cadde ve sokaklara isimleri verilmesini meclise sundu.

Konuyu Belediye meclis toplantısına dile getiren Belediye Başkanımız Sahvet Ertürk, yaptığı açıklamasında, “Göreve geldiğim 2014 yılında bir söz söylemiştim. Belediyemize adım attığım ilk andan itibaren siyaset bitmiştir. Düşünceleri ne olursa olsun tüm siyasilerimize kapılarımızı açtık. Bu yönde hizmetlerimizi sürdürdük. Bugün yine böyle bir toplantı düzenledik. Özellikle, Belediyemizin ilk kurulduğu yıldan itibaren ilçemize hizmet etmiş siyasi kimliği ne olursa olsun İlçemiz adına ter dökmüş, hizmet etmiş tüm Belediye Başkanlarımıza ağabeylerimize bir vefa borcumuz olduğunu düşünüyorum. Bu kapsamda ilk olarak rahmetli Rasim Karakoç ağabeyimizin, Belediye Başkanımızın adını Kapalı halı sahamıza vermiştik. Şimdi ise diğer 6 Belediye Başkanımızın ve ayrıca, ilçemizde görev yapmış, ilçemizi unutmamış, ilçemize bir vefa borcum var diyerek ilçemize Açık Ceza Evi kazandırmış olan Savcımız Abdullah Çıtlak’ın isimleri yaşatmaya geldi.
Bundan sonra Belediye Başkanlarımız, Yahya Yiğit, İbrahim Alper, Necati Kılıçkardeşler, İbrahim Önder, Kadir Yaşar ve Yakup Yardımcı’nın isimleri park, bahçe ve caddelerde yaşatılacak. İlçemize hizmet eden herkese teşekkür ediyorum ve bu vefa örneği için bizlere destek veren Belediye meclisimize teşekkür ederim ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir