Domaniç, 19 Mayıs törenlerine Fener Alayı ile merhaba dedi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Fener Alayı, muhteşem bir kalabalıkla yapıldı. Fener alayı, ŞÖHAL Bando takımı eşliğinde gençlerin elinde meşale ve vatandaşlarımızın ellerinde Türk bayrağı ile başladı. Yürüyüşün ardından, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz adına bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız okundu. Akabinde gençlerimiz meşaleleri yakarak marşlara eşlik etti. Marşlar okunduğu anda havai fişek gösterileri ile program devam etti.
Programda konuşma yapan Domaniç Belediye Başkanımız Engin UYSAL, “Ben bu gece çok mutlu oldum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğimize emanet ettiği Cumhuriyeti ne kadar doğru yere emanet ettiğini gördüm. Hepiniz çok sağ olun var olun. Çok gururluyum, çok mutluyum. Gelecek adına kendimi çok güvendiğimiz bir akşam oldu. İnşallah önümüzdeki günlerde Cumhuriyeti daha coşkuyla kutlayacağız. Cumhuriyeti ve Atatürk’ü asla unutmayacağız onun yolunda ayrılmadığımız sürece huzur, mutluluk, refah ve güven içinde yaşayacağız. Hepinize iyi akşamlar dilerim” dedi.
Program sonunda Domaniç Halk Eğitim Merkezi Kız Folklor ekibi gösterilerini sundu. Vatandaşlarımız saz eşliğinde doyasıya eğlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir