DOMANİÇ BELEDİYESİ YABANİ OTLARLA İLGİLİ MÜCADELE BAŞLATTI

Domaniç Belediyesi, vatandaşlarının daha temiz, nezih ve sağlıklı ortamlarda ikamet etmelerine imkan sağlamak amacıyla cadde, sokak, yol, park, bahçeler, çevre yolu ve kaldırım kenarlarında bulunan yabani otları ilaçlama çalışmaları başlattı.
Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte ilçe genelindeki cadde, sokak ile kaldırım ve yol kenarlarında görüntü kirliliği oluşturan yabani otlar özel bir araçla ilaçlama çalışmaları sürdürülüyor.
Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Her yıl bahar aylarında görüntü kirliliği oluşturan yabani otlar ekiplerimiz tarafından temizleme çalışmaları sürdürülmekteydi. Bu yılda aynı titizlikle çalışmalarımıza başladık. Park, bahçelerde ve özellikle kaldırımlara ciddi zarar veren yabani otlar özel bir ekiple ilaçlamayı gerçekleştiriyor. Hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımızda ilaçlanan bu alanlarda dikkatli olmaları gerekmektedir. Belediye ekiplerimiz, yabani ot temizleme ve ilaçlama çalışmalarına ilçe merkezi ve çevre mahalleler ile ihtiyaç duyulan tüm noktalarda devam edecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir