Vefa örneği sözde kalmadı

Geçmişte Domaniç Belediye Başkanlığı yapan Belediye Başkanları ve ilçeye değer katanların Parklara ve caddelerde isimleri verildi.

Geçmiş dönem Belediye Başkanları ve ilçeye değer katanların isimlerinin Parklara ve caddelerde verilmesi için Domaniç Belediyesinin Kasım ayı meclis toplantısında gündeme getiren Belediye Başkanımız Sahvet Ertürk, vefa örneğini yerine getirdi. Bir vefa örneği olarak ilçeye hizmet eden geçmiş dönem Belediye Başkanları ve İlçeye hizmet getirme noktasında yatırımlar getiren, ilçemize ahde vefa örneği gösteren isimlerinin unutulmaması adına park ve bahçeler başta olmak üzere cadde ve sokaklara isimleri verilmesi önce meclise sunuldu. Meclisin tamamının oy birliği ile onay verdiği toplantının ardından belirlenen alanlara tabelaları dikildi.

Domaniç Belediye Başkanımız Sahvet Ertürk, yaptığı açıklamasında, “Daha öncede belirttiğim gibi bu konu 2014 yılında dile getirmiştim. Bugüne nasip oldu. Çünkü, ilçeye hizmet getiren yolunda bulunan herkesi önemsiyoruz. Kendilerine hizmetlerinden dolayı minnettarız. Sağ olsun Meclis üyelerimizde bizi kırmadı ve gündemimizdeki bu fikrimizi tamamı oy birliği ile kabul etti. Hizmetin sağı solu olmaz, siyaseti olmaz, şucu bucu olmaz. Domaniç bizim. Geliştirmek ve hizmet getirmek hepimizin görevi. Bu vesile ile, ilk olarak rahmetli Rasim Karakoç ağabeyimizin, Belediye Başkanımızın adını Kapalı halı sahamıza vermiştik. Şimdi ise diğer 6 Belediye Başkanımız, Yahya Yiğit, İbrahim Alper, Necati Kılıçkardeşler, İbrahim Önder, Kadir Yaşar, Yakup Yardımcı ve ilçemizde görev yapmış, ilçemizi unutmamış, ilçemize bir vefa borcum var diyerek ilçemize Açık Ceza Evi kazandırmış olan Savcımız Abdullah Çıtlak’ın isimlerinin olduğu tabelalar yerlerini aldı. İlçemize hizmet eden herkese teşekkür ediyorum ve bu vefa örneği için bizlere destek veren Belediye meclisimize de ayrıca teşekkür etmek isterim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir